Diakonia- ja lähetystyön johtokunta 2019-2022

 

Puheenjohtajaksi valittiin Kuusisto Raija ja henkilökohtaiseksi varajäseneksi Kippola Esa.

                                            Varsinainen jäsen:                                 Varajäsen:

                                            Kallio Mauno                                           Vesala Niina

                                            Latva-Käyrä Kaija                                    Aaltonen Niina

                                            Lehtinen Tiina                                         Passi Sirpa

                                            Luomapuro Väinö                                    Tuikkala Ilkka

                                            Niemelä Terho                                         Hyvärinen Seppo

                                            Taipale Sinikka                                        Mäki-Kala Heli

                                            Tuuri Tuomo                                            Tuuri Jaakko

                                            Ylirinne Eeva-Kaarina                             Lakso Raila

                                           

 

Jumalanpalvelus- ja musiikkityön johtokunta 2019-2022

Puheenjohtajaksi valittiin Hietalahti Kirsi ja henkilökohtaiseksi varajäseneksi Hautamäki Eila


Varsinainen jäsen:                               Varajäsen:

                                            Aalto Marja                                              Ylirinne Eeva-Kaarina

                                            Aaltonen Niina                                         Nummijärvi Marketta

                                            Hyvärinen Seppo                                      Niemelä Terho

                                            Korpela Ari                                              Hallivuori Jaakko

                                            Panula-Honkaranta Iiris                           Honkaranta Marjo

                                            Penttala Anne                                           Ontto-Panula Suvi

                                            Taivalmäki Jukka-Pekka                          Rajala Veli

                                            Tuikkala Ilkka                                          Luomapuro Väinö

 

Kiinteistötyön johtokunta 2019-2022

Puheenjohtajaksi valittiin Ojala Asko ja henkilökohtaiseksi varajäseneksi Pietari Seija

 

                                            Varsinainen jäsen:                                 Varajäsen:

                                            Järvilehto Unto                                         Luoma-Pukkila Asmo

                                            Latva-Käyrä Kaija                                    Hietalahti Kirsi

                                            Luoma-Nirva Keijo                                  Mäkelä Pasi

                                            Mäki-Uuro Tarja                                      Ruismäki Liisa

                                            Nummijärvi Marketta                              Luomapuro Väinö

                                            Passi Sirpa                                                Ylirinne Eeva-Kaarina

                                            Takanen Harri                                          Mannila Petri

                                            Vesala Niina                                             Muurimäki Mika

 

  Kasvatustyön johtokunta 2019-2022

   Puheenjohtajaksi valittiin Salonen Suvi ja henkilökohtaiseksi varajäseneksi Rinta-Halkola Katri.

                                            Varsinainen jäsen:                                 Varajäsen:

                                            Aaltonen Niina                                         Lakso Raila

                                            Einola Enni                                              Luukaslammi Katja

                                            Hietalahti Kirsi                                         Nummijärvi Marketta

                                            Lehtinen Tiina                                          Järvilehto Unto

                                            Ojala Asko                                                Koivuniemi Tuomas

                                            Uunila Kari                                               Raasakka Mikko

                                            Weckström Stefan                                    Korpela Ari

                                            Ylikoski Tuomas                                     Passi Sirpa

 

 

 

 

Suhteellisten vaalien vaalilautakunnan asettaminen valtuustokaudeksi 2019-2022

Varsinainen jäsen:                                  Varajäsen:

Luoma-Pukkila Asmo                              Vesala Niina

Maunula-Craycroft Riitta                         Niemi-Aro Antti

Einola Enni                                              Uitto Satu